O nas

United Sounds is the home of Cracow’s jamaican music deejays & selectors. The collective was founded spontaneously in 2013 in response to demand of such a vibration. Since than we are playing at local clubs regularly and we are also touring other cities in Poland. Our message is clear. We want to promote widely understood jamaican music.

We are pleased with everything that is associated with the stage of independence. We focus on DUB / REGGAE / DANCEHALL / BREAKS / DRUM N BASS / JUNGLE – and a lot more. We consider vinyl as the only legitimate medium of music … music, music, and once again United Soundz! We believe that music is not a closed chapter. Expect total eclecticism, breaking schemes and craziness. We organize events in the real Polish/Jamaican climate.

United Soundz to krakowski kolektyw muzyczny zawiązany spontanicznie na jesieni 2013 roku. Stacjonujemy w Krakowie choć zdarza nam się organizować imprezy w różnych miejscach Polski.

Cieszy nas wszystko co wiąże się ze sceną niezależnej muzyki klubowej , stawiamy na DUB/ REGGAE/ DANCEHALL/ BREAKS/ DRUM N BASS/ JUNGLE – i dużo więcej , długo by wymieniać. Traktujemy płyty winylowe jako jedyny słuszny nośnik muzyki ….muzyka , muzyka i jeszcze raz UNITED SOUNDZ !
Wierzymy że muzyka ma łączyć – zatem spodziewajcie się totalnego eklektyzmu, łamania schematów i odrobiny szaleństwa. Organizujemy imprezy w prawdziwym jamajskim klimacie. 

 

UNITED SOUNDZ tworzą:

# N.G.E #

IMG_8021A

Fan wszelkich odmian muzyki łamanej : Breakbeat / Jungle / Drum & Bass i nie tylko. Świadomy faktu że gatunki te nigdy by nie zaistniały gdyby tradycja sound systemów i muzyka rodem z Jamajki nie zderzyły się z brytyjską kulturą Rave rodzącą się w Londynie we wczesnych latach 90 -tych – Dlatego też został jednym z pomysłodawców – założycieli kolektywu UNITED SOUNDZ .
Oczywiście jego fascynacje muzyką klubową i elektroniczną sięgają dużo głebiej. Na późne godziny prezentuje skoczne sety w klimatach nu skool jungle/ragga drum n bass a czasem sięga po breakbeatowe uderzenia, okraszone ragga wokalem.

Selekcje N.G.E można posłuchać online:
https://soundcloud.com/lukaszbreakz/friday-13th

# DON YELLOW #

1912290_619649261465260_2688186547157318592_o

Sympatyk,selektor oraz promotor jamajskich brzmień. Early Dancehall to jego konik. Nie zamyka się jednak na jeden gatunek, więc w jego setach można również usłyszeć klasyki roots reggae czy nowe dubowe produkcje. Strictly vinyl style!
Jako selektor wspolpracowal z m.in Lightman I, Mic Liper, Daddy Bozo. Gral na naglosnieniu Rise Up Soundsystem, Mystical Battalion Soundsystem czy Dubseed Soundsystem. Zagrał na wielu imprezach w tym na najwiekszym polskim festiwalu Ostroda Reggae Festival czy Dub Sound Camp.Organizowal cykl “All Fruits Ripe!” w klubie Awaria oraz “Cross The Dancehall” w Kawiarni Naukowej. Obecnie wspoltwórca kolektywu United Soundz z ktorym organizuje cykl imprez “United Soundz Presents:”
Jego selekcja opiera się o dźwięki, które nie pozwolą Ci stać w miejscu, wyzwolą Twoje ciało do tańca!

Don Yellow na facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Don-Yellow/320173121438621?ref=hl
Przeczytaj też wywiad: http://www.podajdalej.info.pl/news/chodzi-o-to-zeby.html

# INA JAMAJCAN STYLE #

IMG_7924A

Projekt muzyczny Romana Husarskiego mający na celu promowanie pozytywnej wibracji z Karaibów na antenach radia i różnych wydarzeniach kulturowych.
W swojej selekcji nie zamyka się w jednym gatunku, a raczej w duchu eklektyzmu sięga po to co najlepsze z karaibskich wysp. Słoneczne ragga jungle, zaangażowane roots reggae i mistyczne duby – to wibracje jakich możecie się spodziewać.
Roman Husarski w ramach projektu prowadził audycję W Jamajskim Stylu na antenach Radia Alfa w 2011/2012 roku. Gościnnie grał na różnych Sound Systemach  w Polsce, obecnie skupiony na działalności w United Soundz.

Projekt Ina Jamajcan Style jest też na facebooku:
https://www.facebook.com/wjamajskimstylubless?fref=ts
Romek prowadzi też blogi podróżnicze:
wloczykij.org

rhusarski.wordpress.com

 

# JAH DAVE/FLY HI SOUND #

971780_473338162742492_391785688_n

Własnymi słowami o sobie:
Przygodę ze zbieraniem płyt zacząłem ok 8 lat temu. Do selekcji nakłonił mnie N.G.E z którym chodziłem do nieistniejącego już klub Tuba.
Wielkie wrażenie wywierają na mnie korzenne wibracje i mistyka Rastafari przekazywana przez roots reggae. Artyści jakich szczególnie sobie upodobałem to Yabby You(Jesus Dread!), Hugh Mundell, Augustus Pablo, klimaty Nyahbinghi w stylu Mystic Revelation of Jah Rastafari, Lee Scrach Perry i cały jego dorobek producencki (label Dub Art-ark). Cenię spokojne, medytacyjne korzenne wibracje wychwalające potęge TrójJedynego Boga. Interesuje mne Dub, szczególnie scena Francuska, Włoska, Holenderska, ale też Skandynawia..Chętnie sięgam też do japońskie perełek dub’owych samurajów i oczywiście rzeczy z UK – klasyki killah sound systemu. Chętnie też grzebię i cieszą mnie jamajskie produkcje w stylu rub-a-dub i dancehall lat 70-80. Czasem dorzucam wisienkę na tort w postaci ska i rocksteady, bo każdy okres i każda wibracja miała coś pięknego i ciekawego do zaprezentowania!

# DZIUBASS #

11103006_798814876853332_8620313210072897082_o

Zakochany w sążnym basie i wszelkich bujankowo – połamanych rytmach młody adept winylowego grania. Lubuje się przede wszystkim w starej szkole jungle`owych bitów, nie stroni też jednak od klasycznych, jamajskich brzmień – od starego rocksteady i ska po roots reggea i duby.

Paweł prowadzi też pozytywnie zakręcony biznes.

# EL’ CORONERRO #

11080484_798815716853248_3908722517809497411_o

Własnymi słowami o sobie:
“Wszystko to zaczęło się dawno temu bo około 2000 roku, wtedy jakoś pierwszy raz zetknąłem się z D&B i nie pamiętam dokładnie czy pierwsza była gazeta techno party czy audycja “napięte struktury ułamane” w radiostacji/rozgłośni harcerskiej. Długo słuchałem i tylko słuchałem w końcu zadałem sobie pytanie jak to działa i jak oni to robią. Zacząłem patrzeć DJjom na ręce. Sam nie pamiętam kiedy kupiłem pierwszego D&B na vinylu. Musiałbym go poszukać i sprawdzić datę, bo sobie zapisałem na nim. Pierwsze gramofony kupiłem 2008 czy 9 i zdzierałem ten wosk z płyt pierwsza impreza w klubie to były open decki w klubie “Tuba”. Tak z głupa poszedłem i zapytałem czy mogę se zagrać. To była totalna porażka, mało co wtedy wyszło a ręce to mi się tak trzęsły że mało brakowało do połamania igieł. Później zacząłem tam grać regularnie a w międzyczasie odwiedzałem takie kluby jak Krzysztofory, Literki, Masada, Funky Music Bar….
Gram pozytywnie wesoło i wokalnie do pośpiewania, no i żeby dziewczęta tańczyły, bo jak dziewczyny tańczą, to faceci też, a to znaczy cały klub na parkiecie
.

# Tyna Roots #

12665703_961328097238230_1680926997_n

Organizatorka dwóch (i jak na razie jedynych) Edycji Dreadlocks Connecting People DCP, która teraz sama przejmuje pałeczkę (“igłę”), mając za sobą lata muzycznej wędrówki, sama zaczęła zarażać ludzi pozytwną wibracją po drugiej stronie deck’ów, co sprawia jej ogromną radość. Młoda, pełna energii, od lat fascynująca się sceną Sound Systemową. Jest początkującą selektorką a w kolektywie United Soundz dobrze odnajdującą się w stylach roots/reggae/dub (only vinyl style). Jej selekcja to duża dawka miłości, radości i tego co w reggae najważniejsze. Po kilku latach zbierania winyli i grania w domowym zaciszu jej selekcja wychodzi na światło dzienne…Check it!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s